Završeno zimsko prvenstvo RS - Plivačima Leotara pregršt medalja i 5 rekorda

Završeno je zimsko prvenstvo Republike Srpske u plivanju, na kome je učestvovalo 334 takmičara, a među njima i 22 plivača Leotara.

110703-pilvanje

Trebinjci su na ovom prvrenstvu ukupno osvojili 42 medalje, od čega 19 zlatnih, 13 srebrnih i 10 bronzanih odličja. Plivači Leotara oborili su i pet rekorda BiH i to: Ivana Ninković na 50 m prsno ((32.59) i 200 m prsno (2:39.47), Nina Žarković na 50 m slobodno ((26.37), Anđela Čučković na 50 m leđno (34.26), kao i ženska štafeta Leotara 4 x 100 m mješovito  (Anđela Čučković, Ivana Ninković, Nina Žarković i Ana Čučković).

Najviše uspjeha imale su Nina Žarković i Ivana Ninković, koje su oborile tri rekorda BiH i osvojile po pet zlatnih medalja.

Nina je u disciplini 50 m slobodno (26.37) odobrila rekord BiH star 24. godine. Ona je postala prvakinja RS još u disciplinama 50 m delfin (28.66) i 100 m delfin (1:04.94).

Ivana Ninković je u disciplini 50 m prsno (32.59) oborila rekord BiH i postala prvakinja RS, a na 100 m prsno (1:12.41) osvojila je zlatnu medalju i postala šampion RS, kao i u disciplini 200 m prsno (2:39,47) gdje je postavila novi rekord BiH.

Ostale zlatne medalje osvojila je pionirka Anđela Čučković na na 50 m leđno (34.26) i oborila rekord BiH, 50 m delfin, 100 m mješovito, 100 m delfin i 200 m mješovito, i kadetkinja Ana Čučković na 50 m leđno, 50 m slobodno, 50 m prsno i 100 m prsno, 100 m mješovito, pionirka Ana Popović na 100 m slobodno. Štafeta Leotara u disciplini 4x100 mješovito (Anđela Čučković, Ivana Ninković, Nina Žarković i Ana Čučković) osvojila je prvo mjesto i oborila rekord BiH.

Zlato je osvojila i ženska štafeta Leotara u disciplini 4x100 m slobodno.

Srebrne medalje pripale su Nini Žarković na 100 m slobodno, pionirki Anđeli Čučković na 50 m prsno u apsolutnoj kategoriji i na 200 m leđno, Ani Popović na 50 i 100 m prsno, Ani Čučković na 50 i 100 m prsno u apsolutnoj kategoriji, kadetu Aljoši Slaviću na 50 i 100 m leđno, omladincu Nemanji Mirdinji na 50 m delfin, 200 m prsno, 200 m mješovito, te Ivani Ninković na 50 m slobodno u aspolutnoj kategoriji.

Bronzane medalje su osvojili pionirka Ana Popović na 50 m slobodno, kadet Aljoša Slavić na 200 m leđno, omladinac Nemanja Mirdinja na 100 m delfin , 100 i 200 m mješovito i 200 m prsno u apsolutnoj kategoriji, Ana Čučković na 50 m leđno i 100 m mješovito u apsolutnoj, pionirka Jovana Telebak na 200 m prsno i ženska štafeta 4 x 100 m slobodno. Treće mjesto pripalo je i štafeti Leotara (kadeti) u disciplini 4 x 100 m slobodno u sastavu: Nikolina Mirdinja, Jovana Telebak, Jana Kojović i Anastasija Vlatković.

- Najbolje rezultate po bodovima, u muškoj i ženskoj konkurenciji, isplivale su Trebinjke Ivana Ninković na 50 m prsno (32.59) što vrijedi 786 FINA bodova i Nina Žarković na 50 m slobodno (26.37) što iznosi 736 bodova.