Veliki preokret za dugo očekivanu pobjedu Leotara (foto+video)

Igrači Leotara su danas u utakmici 9. kola Premijer lige BiH napravili veliki preokret i savladali gostujuću ekipu Gošk iz Gabele, rezultatom 4:2.

121006-leogosk11

U prvom poluvremenu viđena je dobra utakmica, gdje su domaći igrači krenuli dosta ofanzivno, stvarali šanse, ali opet, bez realizacije. Prvi gol ipak postižu gosti preko Hrkača u 19. minuti, koji iz slobodnog udarca prebacuje živi zid i savladava Milenkovića. U 26. minuti Šaraba igra rukom u šesnaestercu i gosti iz penala dolaze do vođstva od 0:2. Gol je postigao Bekić. Domaći dolaze do pogotka u 31. preko Jankovića i sa rezultatom 1:2 se odlazi na pauzu.

U drugom poluvremenu Leotar kreće ofanzivnije i konačno dolazi do realizacije i velikog preokreta u susretu. Izjednačujući gol postiže Vasiljević u 60. minuti, a nakon samo 5 minuta Leotar preko Sušića dolazi do vođstva od 3:2. Vidno umorna gostujuća ekipa nije imala više snage da se odupre napadima domaćih. Gol za konačnih 4:2 postiže Filipović u 88. minutu, koji se tako iskupio za promašen prazan gol iz prvog poluvremena.

Trener ekipe Leotara Vladimir Gaćinović je ovom prilikom istakao da su igrači Leotara danas zabilježili prvu pobjedu protiv Gošk-a, čime su razbili neugodnu tradiciju protiv ove ekipe. Leotar je takođe po prvi put postigao 4 gola na utakmici, dodao je Gaćinović.

Trebinje - Stadion Police. Gledalaca: 400. Sudija: Dragan Skakić (Gradiška). Strijelci: Janković u 31. minutu, Vasiljević u 60. minutu, Sušić u 65. minutu i Filipović u 88. minutu za Leotar, a Hrkač u 19. minutu i Bekić u 26. minutu iz penala za GOŠK. Žuti kartoni: Šaraba, Goločevac (Leotar), Bekić (GOŠK).

Slijedi pauza od 15 dana, nakon koje Leotar na Policama dočekuje ekipu NK Široki Brijeg. Utakmica je na programu u subotu, 20. oktobra, u 15:00 časova.