Košarkaši Leotara zaustavili pobjednički niz Čapljinaca

Leotar je ugostio na svom parketu ekipu Čapljine. Čapljinici do sada nemaju niti jedan poraz na svom kontu. Seriju su željeli nastaviti i u Trebinju.

111008-kosarka leo lasta Domaćin se nije složio sa tim, a već u prvoj četvrtini Trebinjci su imali 11 poena prednosti. U nastavku prvog poluvremena, igra koš za koš, pa je doamaćin na poluvrijeme otišao sa prednošću, 47:37.

Početkom drugog poluvremena Leotar pravi seriju 13:2 i dolazi do velikog vodstva. Domaćin je do kraja zadržao vodstvo i slavio pobjedu, 87:68. Najefikasniji u redovima Leotara bili su Đurasović i Aleksić, sa 23, odnosno 22 poena. U gostujućoj ekipi Kovačević je postigao 21 poen.

Leotar - Čapljina 87:68 (25:14, 22:23, 19:14, 21:17)

Leotar: M. Kovačević 4, M. Rikalo, V. Aleksić 22, S. Milanović 2, Z. Kašćelan 5, M. Ninković, A. Crnogorac, B. Đurasović 23, D. Šakotić 21, S. Mijović, Đ. Ninković 10, G. Sudžum.

Čapljina: K. Bjelica 16, N. Kovačević 21, Ž. Klještan 8, V. Jurković, Đ. Mičić, M. Bokšić, M. Galić 8, B. Jelčić 5, D. Karamatić, A. Pervan, N. Popović 10.