Trebinjkama pobjeda u Banjaluci

Danas je u Banjaluci odigrano 14. kolo Prve lige Srpske za rukometašice u kojem su snage odmjerili Borac 2 i Leotar.

IMG 1730

Trebinjke su slavile rezultatom 23:28 (9:12) i upisale 7. pobjedu u nizu.

Leove djevojke оdigrale su utakmicu na visokom nivou i tako Borcu nanijele i drugi poraz u Prvenstvu.

Iako nisu bile u punom sastavu, maksimalnim zalaganjem i ozbiljnim pristupom nametnule su jak ritam igre u kojoj su nakon izjednačenih prvih 15 minuta (5:6) počele polako da grade rezultatsku prednost i na odmor otišle sa solidnih 9:12. Nastavljajući istim tempom sa veoma čvrstom i agresivnom odbranom došle su u 50 minutu do nedostižnih 18:27.

Nakon toga u igru su rutinski privele utakmicu kraju povećavši prednost na konačnih 23:28.

Osim dobre igre cjelokupnog sastava, posebno se istakla sve bolja Ivana Kisin koja je imala 10 odbrana.

Omjerom od 9 pobjeda i dva poraza, sa 17 bodova Leotar zauzima drugu poziciju na tabeli.

ŽRK BORAC 2 - ŽRK LEOTAR 23:28 (9:12)

Borac 2: Pavković, Rudić, Rudić A. 2, Krajinović 1, Delić 2, Trubajić 4, Todić, Brus 2, Bobić 3, Smiljić 7, Grahovac 2. Trener: Stevo Majstorović.

Leotar: Kovač, Kisin, Brkan 2, Anđušić 8, Jegdić 4, Ćorović 3, Ratković 6, Kovačević 5. Trener Zdravko Komnenović.

Leotar u narednom kolu u Trebinju dočekuje ekipu Borja iz Teslića.