Proteklog vikenda plivači Leotara učestvovali su na međunarodnom plivačkom mitingu, XII AQUA 235 CUP 2015, koji je održan na olimpijskom bazenu Akva parka u Jagodini.
Na ovom međunarodnom plivačkom takmičenju, u atraktivnom Jagodinskom akva parku, učestvovalo je 311 plivača iz 29 klubova koji dolaze iz Makedonije , Kenije, Švajcarske, Južne Afrike, Bosne i Hercegovine i Srbije. Trebinjski klub u Jagodini je predstavljalo 13 plivača. Takmičenje u Jagodini za trebinjske delfine je ujedno i ovosezonsko poslednje takmičenje u ljetnjoj sezoni na otvorenim olimpijskim bazenima.
Na osnovu rezultata u Jagodini, treninzi tokom ljetnjih mjeseci, mladim plivačima Leotara, se uveliko isplatilo. PK Leotar je u ekipnoj kategoriji od 29 klubova iz šest država zauzeo peto mjesto, a da su Trebinjci na put otišli u kompletnijem sastavu sigurno bi se borili za pobjednički pehar. Trebinjski delfini osvojili su petnaest medalja od čega pet zlatnih, četri srebrene i šest bronzanih medalja. Pored osvojenih medalja, raduje veliki broj ličnih rekorda plivača Leotara, što ukazuje na rezultatski napredak u kojem su prednjačili Balša Šarenac (1997) Veljko Jovanić (2003), a svoje lične rekorde ostvarili su i Ana Čučković (1998), Irina Ninić (2001), Mina Vučurević (2004), Marija Ninković (2000), Vidak Šarenac (1999), Jovan Topalović (1999), Dušan Mirdinja(2000).
Na olimpijskom bazenu Jagodinskog akva parka zlatnim medaljama su se okitili Helena Lakić (2005) u disciplini 100m leđno, Ana Čučković (1998) na 50m delfin i 50m prsno, Marija Rosandić (2000) u disciplini 50m delfin, a u najuzbudljivijoj trci u Jagodini, na samom kraju takmičenja, kao šlag na torti, štafeta PK Leotar u ženskoj konkurenciji u sastavu Marija Rosandić , Irina Ninić, Marija Ninković i Ana Čučković u disciplini 4x100 metara slobodno, apsolutna kategorija, u zadnjim metrima uzbudljive završnice osvojila je zlatnu medalju.
Srebrene medalje osvojili su Marija Rosandić (2000) u disciplini 50m slobodno, Marija Ninković (2000) na 100m slobodno, Helena Lakić (2005) na 50m leđno i Teodora Kraljević (2005) na 50m delfin. Bronzanim odličjima okitili su se Veljko Jovanović (2003) u disciplini 100m slobodno, Šarenac Balša (1997) u disciplinama 50m i 100m prsno, Šarenac Vidak (1999) na 100m prsno, Marija Ninković (2000) na 100m prsno i Mina Vučurević (2004) u discplini 100m prsno.
"Prezadovoljan sam ostvarenim rezultatima naših plivača u Jagodini. U konkurenciji velikog broja plivača iz pet država osvojiti petnestak medalja za nas je stvarno veliki uspjeh. Pored osvojenih medalja raduje me da su gotovo svi naši plivači u Jagodini ostvarili svoje lične rekorde, a pojedinci su od početka ljeta i našeg mitinga "Srđan i Maksim" u svojim disciplinama popravili rezultat za preko dvadeset sekundi, što je pokazatelj da su vrijedno trenirali. Sada nam predstoji teži dio sezone kada se trebaju obezbjediti uslove za treniranje naših plivača u susjednim gradovima da bi održali formu i nivo rezultata iz ljetnjeg perioda, ističe , Veljko Piljević, trener PK Leotar