Vaterpolo klub Leotar sa ponosom objavljuje da je njihov dosadašnji član, Vukašin Đurić, napravio veliki iskorak u svojoj karijeri i potpisao za jedan od najuspješnijih klubova u regionu – VK Novi Beograd.

Vukašin je svoje prve velike vaterpolo korake napravio upravo u VK Leotar, gdje je kroz mlađe kategorije izrastao u jednog od najperspektivnijih mladih golmana.
Sa Leotarom je osvojio sve što se moglo osvojiti u svojim uzrasnim kategorijama, a tokom dosadašnje karijere više puta je proglašavan i nagrađivan za najboljeg golmana na turnirima i takmičenjima.
Njegov kvalitet potvrđuju i nastupi na reprezentativnom nivou. Vukašin je sa reprezentacijom Bosne i Hercegovine do 16 godina osvojio bronzu na Evropskom prvenstvu Divizije A, održanom u Sloveniji 2025. godine.
Sjajne igre i kontinuitet dobrih rezultata donijeli su mu i poziv u reprezentaciju Srbije do 16 godina, gdje je kroz pripreme imao priliku da pokaže svoj talenat i kvalitet u izuzetno jakoj konkurenciji.
Nakon svega što je pokazao, njegov prelazak u Novi Beograd predstavlja prirodan i zaslužen korak u daljem razvoju karijere.
“Ponosni smo što je jedan naš mladi igrač stigao do ovakvog nivoa i što će svoje prve vaterpolo korake iz Leotara nastaviti u jednom od najvećih evropskih vaterpolo centara.
Vukašinu želimo mnogo sreće, zdravlja i uspjeha u nastavku karijere”, istakli su iz VK Leotar.


















