230816 baner dineco 650x170 05
250201 lilis baner

230310 baner salon desetka

220201 luxtravel baner
 
 
 
 
Vijesti Trebinje

Burno i emotivno na tribini za spas FK Leotar

Večeras je u kino sali Doma kulture u Trebinju u prisustvu oko 100 naših sugrađana među kojima je bilo i mnogo bivših fudbalera FK Leotar iz našeg grada održana dvosatna javna tribina pod naslovom "Kako spasiti Leotar".

140625-tribina2

Tribinu je otvorio gradonačelnik Slavko Vučurević sa informacijom da je FK Leotar u ovom momentu dužan oko 2 miliona KM, s tim da je protiv Leotara pravosnažnu presudu dobio bivši trener Slavko Jović u iznosu od 37 hiljada KM sa pripadajućim kamatama od 2011. godine. Vučurević je informisao javnost o načinu finansiranja kluba, a to se odvijalo na sledeći način, grad Trebinje je izdvajao 20% za godišnji budžet kluba, a ostali finansijeri bili su bili energo sektor i po neki sponzor. Gradonačelnik je veoma jasno i glasno rekao da Grad Trebinje i pored najbolje volje nije u stanju da pronađe sredstva koja bi pokrila ovaj ogromni dug. O tome kako jedan fudbalski klub treba da funkcioniše govoro je Milenko Kukurić, nekadašnji član uprave FK Leotara.

140625-tribina1

140625-tribina3

Kukurić je izrazio zabrinutost zbog izuzetno lošeg stanja u kome se našao klub sa Polica. Po riječima Milana Jankovića, nekadašnjeg sportskog direktora FK Leotara najveći krivac zbog koga je Leotar pred gašenjem, nakon 90 godina bitisanja je predsjednik Skupštine kluba Brano Dursun koji nije postupio po statutu kluba, odnosno koji nije nakon isteka mandata Skupštine 25.01.2014. godine istu raspustio i sazvao novu, budući da nijedan vitalni organ kluba nije funkcionisao duži period.

140625-tribina4

A gašenje će se desiti ako FK Leotar do 02. jula ove godine na račun četiri bivša fudbalera ne uplati oko 37 hiljada KM, u suprotnom klub neće biti uvršten u žrijebanje klubova za prvu ligu FS RS niti će moći započeti takmičenje u narednoj sezoni kako piše u Službenom glasniku broj 569. Janković je, vidno uzbuđen posebno insistirao na tome da bez obzira na to kojoj ko partiji pripada ili na to ko je čiji simpatizer ne smije uticati na normalno funkcionisanje FK Leotar. On je podvukao da Leotar ne smije biti žrtva politike jer svi politički poeni koji se dobiju na nesreći FK Leotar će se vratiti kao bumerang. Janković je što je u ovakvim prilikama rijetkost bio potpuno direktan i insistirao je na tome da se konačno izbjegnu floskule neko, negdje i nešto već da se u ovoj veoma ozbiljnoj situaciji u kojoj se na žalost klub našao govori o konkretnim osobama sa njihovim imenom i prezimenom. Tako je kao najodgovornije osobe za Leotarovu situaciju naveo Brana Dursuna, Đoka Vučinića, trenutnog podpredsjednika kao i i Radislava Kundačinu, direktora gradskog stadiona. Ove osobe kako je naglasio Janković godinama koriste klub zarad ličnih interesa obmanjujući predsjednike i svaljujući svu odgovornost na njih. Kako klub radi po Jankoviću najbolje govori podatak da pionirska selekcija, fudbaleri uzrasta do 14 godina u protekloj takmičarskoj sezoni nisu odigrali nijednu utakmicu takmičarskog karaktera. Po nekadašnjem sportskom direktoru i bivšem fudaleru ovaj podatak je gori čak i od milionskog duga. Janković je javno postavio pitanje ko je taj koji je mladim i izrazito talentovanim fudbalerima davao ispisnice i time u perspektivi oštetio klub. 

Janković se na kraju obratio gradonačelniku Vučureviću uz molbu da ovaj podatak dopre i do svih 27 poslanika u gradskoj skupštini, i podsjetivši ga da je budžet tada opštine Trebinje bio sedam miliona KM, od čega se 10% što će reći 700 hiljada KM izdvajalo za 15 sportskih kolektiva koliko ih je tada bilo u Trebinju, a da danas kada grad Trebinje ima oko 40 sportskih kolektiva i budžet preko 20 milona KM grad izdvaja istu ili čak i manju sumu za sport što je po Jankoviću neprihvatljivo. Bez obzira na to što su budžeti u proteklih 10 godina rasli za sport nikada nije izdvojen postotak koji bi po svemu da je sluha za sport bilo trebao pripasti trebinjskoj sportskoj omladini.

140625-tribina5

Na tribini je govorio i Darko Dreč, nekadašnji fudbaler Leotara koji je veoma precizno i dokumentovano ukazao na niz nepravilnosti u isplatama po tužbama trenera i bivših igrača navodeći primjer Borčeta Sredojevića koji je od Leotara naplatio 23 hiljade KM bez obzira na to što je sam dao ostavku na mjesto trenera. Dreč je takođe za najodgovornije ljude za stanje u kome se klub nalazi izdvoji Dursuna, Vučinića i Kundačinu. Trebinjskoj javnosti je odavno jasno da je na fudbalski klub Leotar navučena omča, ostaje da vidimo da li će pomjeriti i hoklicu?!