Košarka: Leotar izgubio od Slobode

Trebinje, 10.03.2011. Na predposljednjoj utakmici Prvenstva Bosne i Hercegovine za košarkaše u Sportskoj dvorani "Miloš Mrdić" juče pred oko 500 gledalaca ekipa Leotara je poražena od ekipe tuzlanske Slobode rezultatom 66:73.

110310-kosarka_016

U prvoj četvrtini Leotar je imao pravi domaćinski pristup igri, pa je prvih deset minuta iskoristio u svoju korist rezultatom 22:15. U drugoj četvrtini je bila izjednačena igra kod oba protivnika sa rezultatom 13:13. U trećem dijelu meča tuzlaci preuzimaju stvar u svoje ruke i sa sedam razlike odnose treću četvrtinu 18:25. Sloboda i četvrti kao i treći dio sa sedam poena prednosti dobija u svoju korist i tako sa ukupno 73 prema 66, odnosi u Tuzlu zaslužene bodove.

Leotar kao Sloboda i Zrinjski ima 35 bodova i nalazi se na šestom mjestu na tabeli.

Najefikasniji igrač Leotara je bio Nikola Đurasović sa postignutih 19 poena, a kod ekipe Sloboda sa 16 poena bio je Mirza Hrnčić.

Leotar: Kovačević, Jovanović, Aleksić, Pelkić, Vuković, Zotović, Crnogorac, Đurasović, Marković, Setenčić, Gnjato i Josipović. Trener Kisić Radomir.

Sloboda: Bulić, Kastratović, Hrnčić, Halilbegović, Albijanić, Sekičić, Jovanović, Tanasilović, Latifagić i Muminović. Trener Muminović Senad.

Sudije: Obradović, Marić i  Lovrić.