Plivanje: Trebinjci zablistali u Banja Luci i odnijeli 52 medalje

Trebinje, 14.03.2011. Na Zimskom prvenstvu Republike Srpske u plivanju, koje je održano u Banjaluci, za sve uzrasne kategorije, plivači Leotara iz Trebinja zablistali su punim sjajem.

110314-plivanje1

Osvojili su ukupno 52 medalja od čega 17 zlatnih, 26 srebrnih i 9 bronzanih medalja. Na prvenstvu je učestvovalo 8 klubova sa ukupno 253 takmičara.

Ispred PK Leotara učestvovalo je 15 takmičara, og čega 5 u muškoj i 10 u ženskoj konkurenciji.

Novi rekord BiH

Ana Čučković u disciplini 200 m prsno postavila je novi rekord BiH za uzrast do 14 godina sa vremenom 2:55,87.

Ona je ujedno bila najbolja takmičarka iz Trebinja, koja je osvojila ukupno 12 medalja, od čega 7 zlatnih, 4 srebrne i 1 bronzanu medalju.

Zlatne medalje

Najsjajnije odličje osvojili su: Nemanja Mirdinja na 50 m prsno u kadetskoj konkurenciji; pionirka Anđela Čučković na 50 ,100 i 200 m leđno i 100 m mješovito; kadetkinja Ana Čučković na 50, 100 i 200 m prsno, na 50 m leđno, kao i na 50 m leđno, 100 m prsno i 200 m prsno u seniorskoj konkurenciji; seniorka Jelena Malovrh na 50 m prsno; Anja Čučković na 50 m delfin u omladinskoj i apsolutnoj konkurenciji i mlađa pionirka Ana Popović na 100 m delfin i 200 m mješovito.

Srebrne medalje

Srebrne medalje osvojili su: kadet Aljoša Slavić na 50 m leđno, 100 i 200 m leđno; kadet Nemanja Mirdinja na 100 m delfin i 100 i 200 m mješovito; omladinka Anja Čučković na 50 m i 100 m leđno; seniorka Tanja Radanović na 100 m leđno; kadetkinja Ana Čučković na 50 m prsno i 200 m leđno; mlađa pionirka Ana Popović na 50 m prsno i 50 m delfin, 100 m slobodno i 100 m mješovito; seniorka Jelena Malovrh na 100 i 200 m prsno i 100 m mješovito; pionirka Anđela Čučković 50 i 100m delfin; kadetkinja Ana Čučković na 200 mješovito u kadetskoj i omladinskoj konklurenciji; mlađa pionirka Andjela Slavić na 50 m leđno; ženske štafete Leotara u seniorskoj konkurenciji u disciplinama 4 x 100 m slobodno (u sastavu: Jelen Malovrh, Tanja Radanović, Ana Čučković i Anđela Čučković), i 4 x 200 m slobodno (u sastavu: Jelena Malovrh, Tanja Radanović , Ana Čučković i Anja Čučković).

Bronzane medalje

Bronzane medalje osvojili su kadet Nemanja Mirdinja na 50 m leđno i 50 m delfin; mlađa pionirka Anđela Slavić na 400 m slobodno i 200 m leđno; kadetkinja Ana Čučković na 200 m leđno; kadetkinja Jovana Telebak na 100 m prsno; seniorka Tanja Radanović na 50 m leđno; pionirka Marija Ninković na 50 m delfin i omladinka Anja Čučković na 100 m mješovito.