Milena Nikolić ponovo tresla mrežu

Ekipa Bajer Leverkuzen ostvarila je važan trijumf u 11. kolu na domaćem terenu protiv Sanda.

201213 milena

Izabranice Ahima Fajfela pobjedile su rezultatom 2:1 i skočile na petu poziciju jedno kolo prije kraja jesnjeg dijela šampionata.

Sva tri gola postignuta su u prvom poluvremenu. Poveo je domaćin 29. minutu preko Henriett Csiszar, a samo četiri minuta kasnije prednost je duplirala i reprezentativka Bosne i Hercegovine, Trebinjka Milena Nikolić, kojoj je to šesti pogodak ove sezone u Bundesligi.

201213 milena1

U posljednjem minutu prvog poluvremena smanjila je Chiara Loos na 2:1, ali rezultat se do kraja meča nije mijenjao, pa je Leverkuzen stigao do 17 bodova ove sezone i petog trijumfa.

U posljednjem kolu pred odlazak na zimsku pauzu, Bajer će biti domaćin ekipi Frajburga, koja je šestoplasirana i zaostaje samo dva boda za timom iz Leverkuzena.