Pobjeda Borca nakon drame u Bregovima

Sa 40 minuta bespoštedne borbe protiv jedne od najjačih ekipa u Ligi koje je neporažena u bh. prvenstvu, kao i u ABA ligi, Leotar je večeras u Trebinju pokazao izuzetan karakter i kvalitet sa kojim može da se nosi i sa dosta iskusnijim protivnicima.

211120 bozo

Košarkaši Borca ostali su i dalje neporažena ekipa, nakon što su uz samo malo više sportske sreće nadigrali Leotar u veoma uzbudljivoj utakmici 82:78. Vrlo lako je rezultat mogao otići i u korist domaćina.

Publika je večeras bila maksimalno aktivna i bila velika podrška našim košarkašima tokom cijelog meča.

Gosti iz Banjaluke su većim dijelom utakmice imali prednost, ali je Leotar u trećem periodu imao prednost od 6 poena, 54:48. Nakon toga do kraja trećeg perioda gosti su uspjeli iskoristiti greške domaće ekipe, te u posljednjih 10 minuta ući sa vodstvom 59:57. U posljednjoj periodu vodila se rovovska borba, koš za koš, a zadnje vodstvo domaći su imali u 34 minuti 67:66. Preko Kneževića koji je ubacio dvije važne trojke gosti su održavali prednost od jedan do četiri poena i na kraju poenima Pažina sa linije za slobodna bacanja ovjerili pobjedu. Petu od početka sezone, ali prvu u gostima.

Najefikasniji kod Leotara su bili Božo Đurasović sa 22, Dejan Šakotić sa 21, te Nikola Đurasović 14 i Đorđije Ninković sa 13 poena. Kod Borca su najbolji bili Kondić sa 21 i Kenić sa 19 poena.

KK LEOTAR - KK BORAC 78:82 (18:16,17:23,22:20,21:23)

SD Miloš Mrdić Gledalaca 390. Sudije: Bijedić, Nikšić, Kadrić.

Kompletnu statistiku možete pogledati OVDJE.

U narednom kolu Leotar putuje u Zenicu kod ekipe Čelik.