Moćni Leotar pobijedio Slobodu i došao na prag ABA 2 Lige

Košarkaši Leotara pobijedili su večeras u Trebinju Slobodu u meču sedmog kola Lige 6 BiH.

220525 sakotic

Leotar je na domaćem terenu pobijedio Slobodu 87:78 (22:23,12:13,33:19,20.23) i sada dijele četvrtu poziciju sa Sparsima.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena domaći tim je sjajno odigrao treću četvrtinu u kojoj su postigli 33 poena. Kod rezultata 41:41 u 23. minuti Trebinjci prave seriju od 18:0, te rezultat u 27. minuti igre iznosi 59:41. Tuzlacima u tom periodu ništa nije polazilo za rukom, dok su domaći košarkaši bili efikasni kako za dva tako i za tri poena. Leotar u četvrti period ulazi se rezultatom 67:55. Stečenu prednost su sačuvali do kraja i došli do novog trijumfa.

Za pobjednike Nikola Jeftić 21, Božo Đurasović 19, Dejan Šakotić 11 poena i 11 asistencija. Na drugoj strani Draško Albijanić 23, Đorđe Lelić 17, Haris Delalić 15 poena.

KK LEOTAR - KK SLOBODA 87:78 (22:23,12:13,33:19,20.23)

SD "Miloš Mrdić" Gledalaca 370. Sudije: Bijedić, Marić, Stapić.

Kompletnu statistiku možete ogledati OVDJE.

Borac 2-4.

Leotaru je potrebna pobjeda protiv Sparsa u Bregovima za istoriju, za plasman u ABA 2 Ligu.