Poraz Leotara od slavne Barselone (video)

U prvoj utakmici UEFA Futsal kupa koja je večeras odigrana u okviru Glavne runde ovog takmičenja KMF Leotar je izgubio od legendarne ekipe Barselona rezultatom 9:0 (6:0).

110929-barsa1

Čini se da su fudbaleri Leotara počeli utakmicu sa velikim respektom prema protivniku. A da je Barselona stvarno jedan veliki klub, pokazala je odmah na startu utakmice, gdje su njeni igrači već u prva dva minuta postigli dva pogotka.

Na poluvremenu je bilo veliko 6:0 za Barselonu. U drugom poluvremenu Leotar je igrao malo bolje, gdje je preko Srđana Andrića i Mulahmetovića pokušao sa nekoliko udaraca da ugrozi gol Barse, ali je njihov golman Cristian to uspješno spašavao. Leotar je imao ukupno 23 udarca u okvir gola, a golman Leotara Berak je odbranio čak 14 udaraca koji su išli u okvir gola. Barselona je sigurno i rutinski privela ovaj meč kraju.

Leotar će tražiti bodove u sledećim utakmicama, a već sutra u 19 i 30 igra sa ekipom domaćina Futsal Kupa Nikars iz Rige.

Golove su postigli: Fernandao 1, Javi Rodríguez 1, Wilde 1, Lin 3, Lima de Souza 1, Torras 1, Santos 1.

17:30 Barcelona - Nikars

Napomene radi jedan igrač Barselone ima godišnja primanja oko 800 hiljada evra. A svi klubovi koji igraju Glavnu rundu Futsal kupa su profesionalni klubovi, osim KMF Leotar.