Leotar - Travnik 1:1 - Debi Akufa na Policama

Danas je na stadionu Police u Trebinju odigrana utakmica 12. kola Premijer lige Bosne i i Hercegovine, između Leotara i Travnika, koja je završila rezultatom 1:1, (0:1).

111029-leotar_travnik_087

Fudbaleri Leotara su odigrali jednu vrlo lošu utakmicu koja daje pravu sliku mogućnosti tima sa Polica. I pored toga što Leotar dugo vremena nema problema sa igračkim kadrom, nema povrijeđenih niti suspendovanih, danas nije uspio da osvoji prijeko potrebna tri boda i tako izbjegne da dođe u vrlo nezgodnu situaciju na tabeli.

111029-leotar_travnik_012

111029-leotar_travnik_018

111029-leotar_travnik_120

Današnja utakmica je najprije bila vrlo gruba sa puno agresivnih i nesportskih startova i žutih kartona, koji su samo povećavali tenzije, kako na terenu tako i na tribinama. Fudbaler Travnika Karalić je nakon starta Miloševića završio u bolnici.

111029-leotar_travnik_028

111029-leotar_travnik_049

Vidjela se jedna vrlo loša predstava Leotara, koji nije iskoristio više stopostotnih prilika za gol. Travnik je igrao solidno i čekao svoju šansu, koju je iskoristio u kontranapadu i postigao vodeći gol.

Todorović je na početku drugog poluvremena izjednačio rezultat na 1:1. Poslije toga je viđeno još nekoliko prilika, koje nisu realizovali fudbaleri Leotara, a najbolja je bila pred sam kraj susreta, gdje je Zečević promašio prazan gol sa 3 metra.

Na današnjoj utakmici za Leotar je debitovao novi fudbaler iz Gane - Geršon Akufo, koji je svojom odličnom igrom i dobrom tehnikom pokazao velike ambicije u ovom klubu.

111029-leotar_travnik_074

Poslije završetka utakmice došlo je do očekujućeg incidenta između igrača Leotara i Travnika zbog grubih i agresivnih startova tokom cijele utakmice, ali na sreću niko nije povrijeđen, jer su obezbjeđenje i policija reagovali na vrijeme.

111029-leotar_travnik_123

Leotar je nastupio u sastavu: Milenković, Čorlija, Todorović, Milošević, Šaraba, Andrić (od 46. minuta Akufo), Zečević, Ratkovica, Marković (od 72. minuta Souto), Vuković, Aničić (od 54. minuta Cimirot).

Sudije: Goran Paradžik (Ljubuški), Dalibor Hrstić (Ljubuški) i Edin Imamović (Sarajevo).

Delegat: Čedo Ševarika (Banja Luka). Kontrolor suđenja: Džemal Čalija (Sarajevo).