Poraz Leotara u Mostaru: Zrinjski - Leotar 1:0

Fudbaleri Leotara u 13. kolu su poraženi na gostovanju Zrinjskom, rezultatom 1:0. Gol odluke postigao je Igor Žuržinov u 26. minutu, nakon centaršuta Sušića.

110815-leo

Leotar je dobro otvorio utakmicu, dominirao terenom i u tim momentima Dragan Vuković je propustio odličnu priliku (17. minut), kada je izašao sam pred golmana Zrinjskog Igora Melhera, ali se spetljao pa je šansa otišla u nepovrat.

Nakon primljenog gola Leotar nije uspio da uspostavi ravnotežu, pa se ostatak utakmice igrao na sredini terena i pred golom plavo-bijelih.

Nakon šest utakmica pauze zbog povrede u timu Leotara našao se Željko Radović, koji je sa Semjonom Miloševićem činio štoperski par Leotara. Kapitensku traku umjesto "požutjelog" Zdravka Šarabe nosio je Gavrilo Čorlija.

Leotar je nastupio u sastavu: Milenković, Čorlija, Todorović, Radović, Milošević, Zečević (od 62. minuta Akufo), Ratkovica, Marković (od 84. minuta Souto), Andrić (od 65. minuta Kajgo), Vuković, Aničić.

Fudbaleri Leotara dobili su slobodno do srijede. U prvenstvu BiH slijedi 14-dnevna pauza zbog reprezentativnih obaveza, a u međuvremenu Leotar će u subotu ponovo na put u Mostar, gdje će u prijateljskoj utakmici odmjeriti snage protiv Veleža.