"Banjska bistrica kup 2011" - Trebinjkama 3 medalje

Pet plivača Leotara iz Trebinja učestvovalo je proteklog vikenda u Slovačkoj na prestižnom „Banjska Bistrica kupu 2011". Na ovoj velikoj plivačkoj smotri učestvovalo je 169 takmičara iz devet zemalja: Bosne i Hercegovine, Hrvatske, Češke, Indije, Mađarske, Holandije, Rumunije, Srbije i Slovačke.

111106-plivanje

Prve zvijezde turnira bile su Holanđanke, svjetske rekorderke Marlen Veldhuis i Ranomi Kromovidjojo .

Pod vodjstvom trenera Veljka Piljevića na ovom mitingu takmičili su se Nina Žarković, Ivana Ninković, Ana Čučković , Nemanja Mirdinja i Drago Krivokapić. Oni su u veoma jakoj konkurenciji osvojili ukupno tri medalje, od čega jednu zlatnu i dvije srebrene.

I na ovoj izuzetno prestižnoj plivačkoj smotri najviše uspjeha imala je Ivana Ninković, koja je u apsolutnoj kategoriji , na 100 m prsno osvojila zlatnu medalju sa vremenom 1:15,47.

Ana Čučković (13 godina) osvojila je dvije srebrne medalje na 100 m leđno sa vremenom 1:16,18 i na 100 m prsno sa vremenom 1:21,72.

Ivana Ninković , kao učesnica Svjetskog prvenstva u Šangaju dobila pehar i posebne turističke znamenitosti grada Banjska Bistrica, zajedno sa svjetskim prvakinjama iz Holandije Ranomi Koromowidjojo i Marleen Veldhuis.

Učešće na ovom mitingu omogućavalo je plivačima da ispune normu za Olimpijske igre u Londonu 2012.