Borac pao u Trebinju

Sinoć je u SD "Miloš Mrdić" odigrana utakmica 13 kola KS BiH lige 13 za košarkaše u kojoj su snage odmjerili KK SL IAT Leotar i Borac iz Banja Luke.

111210-kosarka_leo_borac_030

Početak utakmice nije donio ništa dobro Borčevim košarkašima, nakon nešto više od tri minuta igre Leotar je imao 10:0. Međutim, Borac preko Blanuše postiže dvije vezane trojke te hvata rezultatski priključak, zahvaljujući iskusnom krilnom igraču na 1:22 do kraja prve četvrtine dolazi do +3 (15:18), da bi prvu četvrtinu Banjalučani završili u plusu od četiri poena (16:20).

Košarkaši Borca su u svoju korist riješili i drugu četvrtinu, u kojoj su u dva navrata imali i prednost od 10 poena (23:33, 25:35). Krajem drugog perioda domaćini prave seriju od 7:0 i smanjuju zaostatak na samo tri poena (32:35), a prvo poluvrijeme završava novom trojkom Blanuše, koji je u prvih 20 minuta postigao 16 poena, pa se na odmor između dva poluvremena odlazi sa prednošću Borca od šest poena (32:38).Treći period domaći su ubjedljivo riješili u svoju korist, rezultatom 29:13, što im je nakon trideset minuta donijelo prednost od deset poena (61:51). Već na otvaranju te četvrtine Borac je napravio nekoliko grešaka, što su Trebinjci iskoristili i napravili novu seriju, ovaj put od 9:0, i poveli rezultatom 41:38.

111210-kosarka_leo_borac_016

Šest minuta prije kraja trećeg perioda Borac je imao -2 (45:43), međutim tada Josipović sa linije slobodnih bacanja, te Zotović i Pelkić iz igre pogađaju za Leotar za +7 (50:43), da bi do kraja pretposljednje dionice igrači Radomira Kisića došli i do dvocifrene prednosti (61:51). Gosti su zatim odlično otvorili posljednjih deset minuta i sa četiri poena Maksima Šturanovića, te novom trojkom Blanuše, "istopili" prednost domaćeg tima, koja je na 7:20 do kraja utakmice iznosila samo tri poena (61:58). Međutim, za samo 39 sekundi Zotović postiže sedam vezanih poena za svoj tim, koji ponovo dolazi do +10. Iskusni krilni igrač trebinjskog tima prvo pogađa oba slobodna bacanja nakon prekršaja Šturanovića, da bi potom iskoristio izgubljene lopte Lončara i Kastratovića i jednom trojkom te pogotkom za dva poena, dovodi svoj tim na 68:58.

Borac je ponovo zaprijetio na pet i po minuta do kraja utakmice nakon što je Pavlović vezao pet poena za Banjalučane, da bi samo pola minuta kasnije Pavlović asistirao Lončaru, koji pogađa za tri poena i 70:66 na semaforu.

Već u narednom napadu Leotara Vladimir Aleksić je neprecizan za tri poena, da bi ofanzivni skok zabilježio Igor Josipović, koji, nakon prekršaja Lončara, pogađa oba slobodna bacanja, a onda i kažnjava izgubljenu loptu Miroslava Dojčinovića i na 4:16 do kraja Leotar ima +8 (74:66).

111210-kosarka_leo_borac_027

Pobjednik ovog meča definitivno je odlučen tri minuta prije kraja – Borac je poenima Lončara ponovo prišao na pet poena (74:69), ali onda prvo Zotović pogađa trojku, a potom i Pelkić za dva poena i Leotar je ponovo na +10 (79:69), te mirno privodi utakmicu kraju za konačnih 86:78.

Igrač utakmice bio je iskusni Branko Zotović, koji je u pobjedu Leotara ugradio 30 poena, dok je Bojan Pelkić zabilježio dabl-dabl učinak (16 poena i 12 skokova), čemu je dodao i šest asistencija. U Borcu je čak pet od ukupno osam igrača, koliko ih je bilo u zapisniku, zabilježilo dvocifren broj poena: Kastratović je bio najefikasniji sa 23 poena, dok je Blanuša postigao 19.

111210-kosarka_leo_borac_033

111210-kosarka_leo_borac_031

KK SL IAT LEOTAR - KK BORAC NEKTAR 86:78 - po četvrtinama (16:12)(16:18)(29:13)(25:27)

LEOTAR: Kovačević 1, Rikalo, Aleksić 6, Pelkić 16 (12 skokova, 6 asistencija), Kašćelan 6, Zotović 30, Milanović, Marković, Setenčić 15 (6 skokova), Ninković, Josipović 12. Trener: Radomir Kisić.

BORAC: Kastratović 23 (5 skokova, 5 asistencija), Nikolić, M. Šturanović 10 (10 skokova), Blanuša 19, A. Šturanović, Pavlović 14 (7 skokova), Lončar 10 (5 asistencija), Dojčinović 2. Trener: Drago Karalić.

Leotar sledeću utakmicu igra 17.12.2011. protiv ekipe Varda-HE iz Višegrada.