Rutinska pobjeda Leotara u derbiju sa Hercegovcem

Večeras je u Sportskoj dvorani „Miloš Mrdić" odigrana derbi utakmica 6. Kola Prve Futsal lige RS, gdje je Leotar ubjedljivo slavio protiv Hercegovca iz Bileće, rezultatom 9:4 (4:2).

111224-kmf_leo_hercegovac_063

Aktuelni prvak RS i BiH, Leotar je i večeras pokazao svoju superiornost na parketu. Već u prvoj minuti utakmice dolazi do prvog gola preko Srđana Andrića, da bi u narednih 10. minuta utakmice imao prednost od 3:0. U 14. minuti Cimirot grubim startom zaustavlja napad gostiju i dobija direktni crveni karton. Tada gosti preko Dende iz slobodnog udarca postižu svoj prvi pogodak.

111224-kmf leo hercegovac 064

111224-kmf leo hercegovac 066

Na poluvrijeme se otišlo rezultatom 4:2. U drugom poluvremenu gosti malo ubrzavaju ritam igre, ali odličnom odbranbenom taktikom, kao i intervencijama golmana Beraka, Leotar uspješno odbija napade Bilećana. Ipak gosti do kraja utakmice uspjevaju da postignu još dva pogotka i prave malo manju gol razliku po završetku susreta.

KMF Leotar je ovom pobjedom učvrstio prvo mjesto na tabeli, a ima skor od 4 pobjede i jedan remi.

111224-kmf leo hercegovac 070

111224-kmf leo hercegovac 0741

Najbolji pojedinac utakmice je bio Srđan Andrić sa 4. postignuta gola i 3 asistencije. Od gostiju se istakao Komnenović sa 2. gola i jednom asistencijom.

Leotar: Berak, Sredanović, Vukanović, Vico 2., Andrić Savo 1, Andrić Srđan 4, Cimirot M., Zečević, Nikolić 2 i Trifković. Trener: Dragan Spaić.

Hercegovac: Ćalasan, Biberdžić, Milović, Komnenić 2, Milidragović, Savović 1, Vukoje, Kašiković i Denda 1. Trener: Vukoje Zoran.

Sudije: Vukasović Rade i Butulija Danko – Trebinje.

Ovoj utakmici prethodio je meč podmlatka KMF Leotara, na kojem su se po prvi put sastale mlade nade ovoga kluba. Mladi fudbaleri su na ovom meču imali priliku da pokažu svoj talenat i istaknu se kao dobri kandidati za buduće prvotimce Leotara. Meč je završio rezultatom 6:4.