Košarkašice Leotara 03 osvojile su Kup Republike Srpske, pošto su večeras u prepunoj Sportskoj dvorani u Bregovima savladale ekipu Mladi Krajišnik rezultatom 89:79.

Finalni meč odigran je u sjajnoj atmosferi, uz veliku i glasnu podršku publike koja je nosila Trebinjke tokom čitavog susreta. Ključni momenat dogodio se u drugoj četvrtini, kada je Leotar 03 odličnom odbranom i brzom tranzicijom napravio osjetniju razliku, koju je do kraja utakmice sigurno održavao i dodatno uvećavao.
Najistaknutija košarkašica finala bila je kapiten Miljana Đombeta, koja je zasluženo ponela priznanje za MVP. Đombeta je odigrala jednu od najboljih partija u karijeri, upisavši 27 poena, čak 15 asistencija i 5 ukradenih lopti, predvodeći svoj tim i u napadu i u odbrani.
Fantastičan učinak imala je i Jovana Milaković, koja je ostvarila impozantan dabl-dabl učinak od 17 poena i nevjerovatnih 20 skokova, uz 4 asistencije. Dabl-dabl je zabilježila i Ana Kilibarda sa 16 poena i 10 skokova. Značajan doprinos dale su i Milica Daković sa 17 poena, te Snežana Dostinić koja je postigla 9 poena. Na drugoj strani Marija Damjanović 24 poena i 13 skokova, Marija Starčević 22, Marija Runić 14 poena.
Leotar 03 je do trofeja stigao zahvaljujući izraženoj timskoj igri, velikom broju asistencija, požrtvovanosti i zajedništvu koje je krasilo ekipu u svakom dijelu utakmice. Posebno raduje i činjenica da su u završnici priliku za igru dobile i mlađe košarkašice, koje su pred punom dvoranom osjetile atmosferu velikog finala.
Trebinje večeras slavi novi trofej, a Leotar 03 je još jednom potvrdio status jednog od najorganizovanijih i najkvalitetnijih ženskih košarkaških kolektiva u Republici Srpskoj.
http://www.lokoportal.com/index.php/start/vijesti/24914-finale-za-pamcenje-leotar-03-osvojio-kup-rs#sigProGalleria898999ee51


















