Odlična utakmica Aleksića, Leotar i dalje nepobjediv kod kuće

Košarkaši Leotara u ovoj sezoni ne znaju za domaći poraz. U 11 utakmica zabilježili su 8 pobjeda, a njihova posljednja žrtva bio je Zrinjski iz Mostara rezultatom 67:59.

141223-kosarka

Vladimir Aleksić sa 16 poena i 4 skoka, Šakotić i Cvetković sa 8 poena bili su prve "violine" Leotara koji su ove sezone najbolje otvorili sezonu kada su krenuli sa 4 uzastopne pobjede. Trenutno su na omjeru 8-3, što znači da su izgubili 3 dosadašnja gostujuća susreta.

Najistaknutiji igrač poražene ekipe je bio bivši prvotimac Leotara Šutulović sa 21 poenom.

Nešto slabiju igru u prvoj dionici Trebinjci su nadoknadili fenomenalnom drugom četvrtinom u kom su nadoknadili zaostatak i otišli na pauzu sa plus 1. Nastavak meča obilježila je nešto bolja igra Leotara dok su gosti morali da stižu rezultat. Leotar u posljednjih 5 minuta meča imao skor 10-0, a pri tom gosti iz Mostara promašuju čak 7 pokušaja za tri poena. Igra gostiju u završnici se potpuno raspada dok Trebinjci koriste svoje šanse i odigravaju iskusno do kraja i novih bodova.

Leotar i dalje zauzima 2. poziciju na tabeli, a u narednom kolu koje se takođe igra u Trebinju dočekuje ekipu Čelik iz Zenice.

KK LEOTAR SWISSLION - HKK ZRINJSKI 67:59 (7:14)(21:13)(20:18)(19:14)

LEOTAR: Krčum 2, Lužajić, Aleksić 16, Pelkić 5, Mijović 5, Milanović 6, Rikalo 3, Sudžum 2, Cvetković 8, Radisavljević 8, Ninković 5, Šakotić 8.

ZRINJSKI: Princ 5, Mikulić, Gilja, Petrić I, Petrić M, Šutulović 21, Sekulović 9, Demić 6, Zovko 8, Planinić, Jurković, Brajković 10.