Napredak trebinjskih vaterpolista

Vaterpolo klub Leotar učestvovao je na 16. Burgas kupu koji je održan u Bugarskoj.

230804 vaterpolisti leotar

Učesnici ovogodišnjeg turnira bili su: Černomorec i Neptun iz Bugarske, Reprezntacija Moldavije, Batumi iz Gruzije, Lokomotiva iz Sjever ne Makedonije i Leotar iz Republike Srpske.
Juniori Leotara osvojili su 5 mjesto na XVI Burgas kupu za vaterpoliste do 19 godina.
U meču za petu poziciju, Leotar je savladao Makedonsku Lokomotivu sa visokih 12:6.
Pobjednik turnira je reprezentacija Moldavije koja je u finalu pobjedila domaći Černomorec sa 17:10, za treće mjesto pobjedu je ostvario gruzijski Batumi nad domaćim Neptunom sa 11:10. Najefikasniji na turniru u nasem timu bio je Gojko Janković sa 15 golova.
Našu ekipu predstavljali su: Nikola Vujović, Andrej Lučić, Luka Šupić, Veselin Lojpur, Luka Ratković (C), Filip Jokanović, Ðorđe Ðurić, Srđan Kurtović, Marko Grgurević, Gojko Janković, Andrej Vukalović, Dimitrije Mirdinja, trener: Nikola Lješković.
Turnir je ujedno poslužio i kao uigravanje za predstojeće Prvenstvo Bosne i Hercegovine, koje od ove sezone startuje u novom, ligaškom sastavu takmičenja.