Leotar na krilima Šakotića slavio u triler završnici

Uspješan vikend za trebinjske sportiste krunisali su košarkaši Leotara koji su večeras u Bregovima u triler završnici, nakon produžetka savladali Promo rezultatom 110:98.

231224 saka

Prvi period pripada gostima, koji nakon prvog dijela utakmice imaju značajnu prednost, te na odmor odlaze vodstvom 47:32. Domaćin u četvrtom periodu anulira vodstvo gostiju, a nakon regularnog dijela bilo je 94:94. U dodatnih pet minuta igre Leotar je bio bolji i došao do važne pobjede.

Iako oslabljeni zbog neigranja Rikala i Đurasovića igrači Leotara priredili su prisutnoj publici u Sportskoj dvorani u Bregovima odličnu i gledljivu košarku, a nijanse su odlučile da pobjedničko slavlje ne pripadne gostima iz Donjeg Vakufa.

Heroj meča je Dejan Šakotić koji je večeras odigrao vanserijsku partiju kada je za nešto više od 42 minuta na parketu ubacio čak 36 poena, od čega 5 trojki. Izvanredni su bili i Vasilije Milović sa 25 poena, Stefan Glogovac sa 24 i Nemanja Miidragović sa 14 poena. Kod gostiju su se istakli Punter sa 28 i Josipović sa 23 poena.

U narednom kolu Leotara očekuje gostovanje u Širokom Brijegu.

KK LEOTAR - KK PROMO 110-98 (20:24)(12:23)(32:13)(30:34)(16:4)